Convention Nedir?

Convention nedir?

İlki 2012 yılında düzenlenen etkinliğin temel amacı, dövme severler ile dövme sanatçılarını buluşturmaktır.

Dövme sanatını tanıtmak, bu kültürü geliştirmek tabuları yıkmak, toplumun her kesiminden insanı her yıl tek bir çatı altında toplayıp bunu geleneksel hale getirmek en büyük tutkumuz. 

Türkiye’nin ilk ve en büyük dövme festivali olma özelliğine sahip Istanbul Tattoo Convention’da neler mi yapıyoruz?

Her yıl 100’ün üzerinde yerli ve yabancı, tarzının önde gelen  dövmecileri bu 3 günlük etkinlikte buluşuyor.

Dünya’nın önde gelen sanatçılarının da yer aldığı etkinlikte, tutkunu olduğunuz dövmecilerle tanışabilir, stantlarda yapılan dövme çalışmalarını izleyebilir, yaptırmayı düşündüğünüz dövme konusunda bilgi alabilir ve tabii ki dövme yaptırabilirsiniz…

Tabii sadece bunlar değil! Alanda yer alan etkinliklere katılmaya ve konserlerle, akşam müziğin ritmini yakalamaya da bekliyoruz.

Convention’ın olmazsa olmazı ise gün boyu süren dövme yarışmaları…

Etkinlik boyunca yaptıkları dövmelerle yarışmaya katılan sanatçılar, jüri değerlendirmeleri ile birçok kategoride tarzının en iyileri arasında yer almak ve kupayı kaldırmak için yarışacaklar. Heyecanlı ve bir o kadar da coşkulu geçen yarışmaları gün boyunca alanda takip edebilirsiniz.

Nasıl katılabilirsiniz?

Dövme festivali 18 yaş üstü herkesin katılımına açıktır ve etkinlik alanına girişler biletledir. Hem online hem de kapıda bilet alarak alana gelebilir ve aramızda yer alabilirsiniz.

Peki etkinlikte nasıl dövme nasıl yaptırılıyor?

Convention’a katılan sanatçılar, etkinlik boyunca dövme yapmakta ve öncesinde randevularını açmaktadır. Özellikle farklı şehir ve ülkelerde yaşayan sanatçılar, convention sayesinde takipçileriyle buluşarak dövme yapmaktadır. Aklınızda belirli bir dövmeci varsa, öncesinde kendisiyle irtibata geçerek randevu almanızı öneririz. Onun dışında stantlarda yer alan hazır tasarımlardan birini seçerek, ya da beğendiğiniz modelin görselini yanınızda getirerek hem bilgi alabilir hem de hemen dövme koltuğuna oturup yaptırabilirsiniz.

Dövme fiyatları etkinlikte farklı mı oluyor?

Her sene festivale özel fırsatların olduğu stantlar muhakkak oluyor. Öte yandan fiyatlandırma tamamen dövme sanatçısının insiyatifinde bir konudur, bu sebeple alanda kendileriyle doğrudan görüşmenizi öneririz.